Vaše náměty:   800 152 151
Dnes je středa 23. 5. 2018.
Dnes má svátek Vladimír. Zítra má svátek Jana.
Zpravodajství   »   HZS

Plameny zničily celý dům i s přístavbami. Sousední objekt hasiči zachránili.

Zlínský kraj     |     10. září 2017
Plameny zničily celý dům i s přístavbami. Sousední objekt hasiči zachránili.

(9.9.2017) Rozsáhlý požár v městské části Uherský Brod – Havřice. Na místě zasahovalo dvanáct jednotek hasičů v II. stupni požárního poplachu.


Požár rodinného domu byl na tísňovou linku krajských hasičů oznámen v 16:16 hodin. Podle oznamovatele z objektu stoupal hustý černý dým a bylo vidět plameny. Na místo zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Uherský Brod a dobrovolní hasiči z Nivnice, Vlčnova, Uherského Brodu a Havřic.
V době příjezdu prvních jednotek byly plameny zasaženy přístavby jednopodlažního domu s množstvím uskladněných materiálů, vozidly nebo jejich vraky a požár se šířil interiérem domu a na jeho střešních konstrukcích. Na místě se také nacházel popálený muž. Ten byl předán posádce zdravotnické záchranné služby, která ho transportovala do nemocnice.
Hasiči vybaveni dýchací technikou natáhli několik útočných proudů a začali s hašením přístaveb, interiéru a střechy domu. Zásah jim mimo silného zakouření komplikovala i postupná destrukce střešních a stropních konstrukcí. Pohyb jim také znesnadňovalo velké množství různých materiálů a zařízení, které se nacházely prakticky ve všech prostorách. Z důvodu bezpečnosti hasičů musel velitel zásahu zakázat pohyb v interiéru objektu. I přes všechny komplikace se hasičům podařilo uchránit před plameny sousední řadový dům a další přístavby a objekty ve dvoře.
V 17:04 hodin byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a na místo zásahu byly postupně povolány další posilové jednotky profesionálních hasičů z Uherského Hradiště a Zlína a dobrovolných hasičů z obcí Hluk, Velký Ořechov, Těšov, Pašovice a Luhačovice. Z důvodu zvýšené spotřeby vody byly cisterny doplňovány z blízkých hydrantů.
Při zásahu došlo k přehřátí u jednoho ze zasahujících dobrovolných hasičů, kterého museli ošetřit záchranáři.
V 18:56 hodin byl požár lokalizován a hasiči pokračovali v rozebírání zbytků požárem zasažených konstrukcí a dohašování jednotlivých prostor. Velitel zásahu také rozhodl o postupné redukci nasazených sil.
Kromě hasičů na místě zasahovali také policisti, kteří řídili dopravu v okolí místa zásahu a pracovníci pohotovostní služby, kteří odpojili ohrožené elektrické vedení. Ze strany vedení města byla zabezpečena strava pro zasahující hasiče.
Na místě požáru, který zcela zničil celý dům a část přístaveb, byly nasazeny  tři jednotky profesionálních a devět jednotek dobrovolných hasičů se čtrnácti cisternovými automobily, automobilním žebříkem, protiplynovým kontejnerovým vozidlem, dopravním a velitelským automobilem.
V době zásahu začali na místě pracovat i vyšetřovatelé hasičů a policistů. Příčina vzniku požáru a výše způsobené škody jsou předmětem jejich dalšího vyšetřování.
Jednotky nadále pokračují v likvidaci události.


Požár rodinného domu byl na tísňovou linku …
10.9.2017, 07:55 hodin
Včera v 23:37 hodin ohlásil velitel zásahu likvidaci události. Na místě byly jako dohlídka ponechány jednotky dobrovolných hasičů z Uherského Brodu a Havřic. Podle prvotních odhadů se požárem způsobená škoda pohybuje okolo 5 000.000 korun. Zásahem hasičů byl uchráněn další majetek v milionové hodnotě. Vyšetřovatelé dále prověřují verzi nedbalostního jednání, které pravděpodobně stálo za vznikem celé události.


10.9.2017, 07:55 hodin
	Včera v 23:37 …Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku.


zdroj: HZS ČR

autor: JP
Další články

U nehody u Žabovřesk bylo nutné vyproštění U nehody u Žabovřesk bylo nutné vyproštění Profesionální hasiči ze stanice České Budějovice zasahovali dnes (19. března) krátce před polednem na silnici mezi obcemi Žabovřesky a Čakov u vážné dopravní nehody. 20. března 2018 Na Benešovsku hasiči zachránili muže, který sjel autem do rybníka Na Benešovsku hasiči zachránili muže, který sjel autem do rybníka V sobotu 17. února krátce před 21. hodinou přijala tísňová linka středočeských hasičů informaci o dopravní nehodě osobního automobilu, který v Bystřici na Benešovsku sjel do Splavského rybníka. Řidič zůstal uvnitř zaklíněný. 19. února 2018 Střet dodávky s chodcem Střet dodávky s chodcem Včera nad ránem se v Rudolticích střetla dodávka s chodcem. 7. února 2018 Čelní střet HRADECKO - Jedno vozidlo skončilo na boku v příkopu. Čelní střet HRADECKO - Jedno vozidlo skončilo na boku v příkopu. Technickou závadu, jako příčinu nehody, na místě nezjistili. 7. února 2018 Hasiči zasahovali u požáru oleje kalící technologie v pražské Hostivaři Hasiči zasahovali u požáru oleje kalící technologie v pražské Hostivaři Dne 06.02.2018 zasahovaly jednotky pražských hasičů ze strašnické, krčské a chodovské stanice, spolu s jednotkou SDH Dolní Měcholupy, u požáru zbytkového oleje bývalé kalící pece v ulici K pérovně v pražské Hostivaři. 7. února 2018 Dvě nehody na Šumpersku Dvě nehody na Šumpersku V úterý 6. února 2018 byla v 4:57 hodin oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje dopravní nehoda u obce Bukovice na Šumpersku. 6. února 2018 Několik jednotek zasahovalo u požáru kamionu Několik jednotek zasahovalo u požáru kamionu Plameny poškodily další dvě vozidla 6. února 2018 Při požáru sklepa v Praze 10 bylo zachráněno šest osob Při požáru sklepa v Praze 10 bylo zachráněno šest osob Patnáct obyvatel domu bylo evakuováno 5. února 2018 V objektu Farní charity Karlovy Vary v noci hořelo V objektu Farní charity Karlovy Vary v noci hořelo Kvůli kouři museli být na krátkou dobu přemístěni klienti, požár je bez zranění 5. února 2018 Řidička skončila s vozidlem v příkopu na střeše Řidička skončila s vozidlem v příkopu na střeše (4.2.2018) Krátce před druhou hodinou odpolední přijali hasiči oznámení o havárii osobního vozidla v Novém Hrozenkově na Vsetínsku. 5. února 2018MONEX
Kodex redakce Kodex diskutujících Reklama Kontakty
Provozovatel portálu jakoprvni.cz Rosalota, s. r. o.
Zdabořská 24
261 01 Příbram V

IČ: 02289288
2017 - 2018 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz