Vaše náměty:   800 152 151
Dnes je čtvrtek 21. 9. 2017.
Dnes má svátek Matouš. Zítra má svátek Darina.
Zpravodajství   »   HZS

Plameny zničily celý dům i s přístavbami. Sousední objekt hasiči zachránili.

Zlínský kraj     |     10. září 2017
Plameny zničily celý dům i s přístavbami. Sousední objekt hasiči zachránili.

(9.9.2017) Rozsáhlý požár v městské části Uherský Brod – Havřice. Na místě zasahovalo dvanáct jednotek hasičů v II. stupni požárního poplachu.


Požár rodinného domu byl na tísňovou linku krajských hasičů oznámen v 16:16 hodin. Podle oznamovatele z objektu stoupal hustý černý dým a bylo vidět plameny. Na místo zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Uherský Brod a dobrovolní hasiči z Nivnice, Vlčnova, Uherského Brodu a Havřic.
V době příjezdu prvních jednotek byly plameny zasaženy přístavby jednopodlažního domu s množstvím uskladněných materiálů, vozidly nebo jejich vraky a požár se šířil interiérem domu a na jeho střešních konstrukcích. Na místě se také nacházel popálený muž. Ten byl předán posádce zdravotnické záchranné služby, která ho transportovala do nemocnice.
Hasiči vybaveni dýchací technikou natáhli několik útočných proudů a začali s hašením přístaveb, interiéru a střechy domu. Zásah jim mimo silného zakouření komplikovala i postupná destrukce střešních a stropních konstrukcí. Pohyb jim také znesnadňovalo velké množství různých materiálů a zařízení, které se nacházely prakticky ve všech prostorách. Z důvodu bezpečnosti hasičů musel velitel zásahu zakázat pohyb v interiéru objektu. I přes všechny komplikace se hasičům podařilo uchránit před plameny sousední řadový dům a další přístavby a objekty ve dvoře.
V 17:04 hodin byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu a na místo zásahu byly postupně povolány další posilové jednotky profesionálních hasičů z Uherského Hradiště a Zlína a dobrovolných hasičů z obcí Hluk, Velký Ořechov, Těšov, Pašovice a Luhačovice. Z důvodu zvýšené spotřeby vody byly cisterny doplňovány z blízkých hydrantů.
Při zásahu došlo k přehřátí u jednoho ze zasahujících dobrovolných hasičů, kterého museli ošetřit záchranáři.
V 18:56 hodin byl požár lokalizován a hasiči pokračovali v rozebírání zbytků požárem zasažených konstrukcí a dohašování jednotlivých prostor. Velitel zásahu také rozhodl o postupné redukci nasazených sil.
Kromě hasičů na místě zasahovali také policisti, kteří řídili dopravu v okolí místa zásahu a pracovníci pohotovostní služby, kteří odpojili ohrožené elektrické vedení. Ze strany vedení města byla zabezpečena strava pro zasahující hasiče.
Na místě požáru, který zcela zničil celý dům a část přístaveb, byly nasazeny  tři jednotky profesionálních a devět jednotek dobrovolných hasičů se čtrnácti cisternovými automobily, automobilním žebříkem, protiplynovým kontejnerovým vozidlem, dopravním a velitelským automobilem.
V době zásahu začali na místě pracovat i vyšetřovatelé hasičů a policistů. Příčina vzniku požáru a výše způsobené škody jsou předmětem jejich dalšího vyšetřování.
Jednotky nadále pokračují v likvidaci události.


Požár rodinného domu byl na tísňovou linku …
10.9.2017, 07:55 hodin
Včera v 23:37 hodin ohlásil velitel zásahu likvidaci události. Na místě byly jako dohlídka ponechány jednotky dobrovolných hasičů z Uherského Brodu a Havřic. Podle prvotních odhadů se požárem způsobená škoda pohybuje okolo 5 000.000 korun. Zásahem hasičů byl uchráněn další majetek v milionové hodnotě. Vyšetřovatelé dále prověřují verzi nedbalostního jednání, které pravděpodobně stálo za vznikem celé události.


10.9.2017, 07:55 hodin
	Včera v 23:37 …Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku.


zdroj: HZS ČR

autor: JP
Další články

Železniční nehoda v Olomouci Železniční nehoda v Olomouci Ve středu 20. září 2017 byla v 4:53 hodin oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje dopravní nehoda na železničním přejezdu v Olomouci - Bělidlech, ulice Divišova. 21. září 2017 Hasiči při nehodě vyprošťovali zraněného Hasiči při nehodě vyprošťovali zraněného Ve čtvrtek 21. září 2017 vyjeli v 5:40 hodin profesionální hasiči z Hranic k nahlášené dopravní nehodě dvou vozidel do obce Bělotín. 21. září 2017 Další převrácený zemědělský stroj Další převrácený zemědělský stroj K záchraně osoby zpod převráceného traktoru vyjeli ve středu odpoledne do obce Řemíčov profesionální hasiči ze stanice Tábor a dobrovolní hasiči obcí Mladá Vožice a Řemíčov. 21. září 2017 Vážná dopravní nehoda Vážná dopravní nehoda KARLOVARSKO – 4 těžká zranění a 4 lehká. 20. září 2017 Senior se propadl do hloubky dvou metrů Senior se propadl do hloubky dvou metrů (19. 9. 2017) V pátek odpoledne prováděli v Kroměříži profesionální hasiči záchranu osoby z hloubky. 20. září 2017 U Tachova začalo hořet OA po nárazu do stromu U Tachova začalo hořet OA po nárazu do stromu V pondělí 18. září 2017 deset minut před devátou hodinou večer vyhlásilo operační středisko poplach hasičům na stanici v Tachově a vyslalo je za město směrem na Březí k dopravní nehodě s následným požá 20. září 2017 Při požáru sauny v Praze 2 hasiči zachránili čtyři osoby Při požáru sauny v Praze 2 hasiči zachránili čtyři osoby Jednotky z centrální a krčské stanice zasahovaly v 13:47 hodin dne 19.09.2017 v ulici Legerova v Praze 2 u požáru sauny v činžovním domě 20. září 2017 Při nehodách utrpěli lehká zranění Při nehodách utrpěli lehká zranění KROMĚŘÍŽSKO: Na vině byla mokrá vozovka, v jednom případě i alkohol. 19. září 2017 Řidič narazil do stromu Řidič narazil do stromu Prachatice – Skončil v péči lékařů, hmotná škoda na vozidle VW Vento je odhadována na 10 000 korun. 19. září 2017 U Horní Plané nouzově přistál ultralight U Horní Plané nouzově přistál ultralight V pondělí 18. září v 8:41 hodin obdrželi jihočeští hasiči na operační středisko informaci o letecké dopravní nehodě, která se stala u Horní Plané. 19. září 2017MONEX
Kodex redakce Kodex diskutujících Reklama Kontakty
Provozovatel portálu jakoprvni.cz Rosalota, s. r. o.
Zdabořská 24
261 01 Příbram V

IČ: 02289288
2017 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz